> texty

» Obraz versus osobní data

Z DŮVODU VYHLÁŠENÍ SOUČASNÝCH ZDRAVOTNÍCH OPATŘENÍ JE PROGRAM ZRUŠEN. O NÁHRADNÍM TERMÍNU VÁS BUDEME S RADOSTÍ VČAS INFORMOVAT.

Platformy Fresh Eye a ALT.TAB společně nabízejí workshopový večer inovativně a participativně přistupující k tématu osobních dat z pohledu kritického designu a vizuální komunikace.

Pro omezený počet 15 účastníků, kteří se mohou závazně registrovat na adrese info@fresh-eye.cz, jsou připraveny dva navazující hodinové workshopy pod vedením teoretiků a výzkumníků z řad platformy ALT.TAB Lenky Hámošové a Michala Kučeráka.

1. KOLEKTIVNÍ VIZE SYNTETICKÉ REALITY (Lenka Hámošová)

Participativní projekt se zaměřuje na sběr a analýzu představ, scénářů, vizí a obav vznikajících v souvislosti s nástupem tzv. syntetických médií – multimediálního obsahu generovaného prostřednictvím nástrojů umělé inteligence. Workshop vybízí účastníky k diskuzi spekulativních scénářů budoucího vývoje využití těchto médií, k čemuž jim pomůže hra s kartami, které představují v současnosti nejdostupnější AI modely s příklady jejich použití a referencemi. Čeká nás utopická či dystopická budoucnost, anebo něco dosud nepojmenovaného?

2. TY JSI OBSAH (Michal Kučerák)

Oblasti umění a reklamy od sebe vždy navzájem čerpaly. Jak se však má tento vztah v online prostředí a na jakých principech vlastně funguje “umění reklamy” v digitální sféře? Workshop seznamuje s méně i více známými komunikačními strategiemi nabídky personalizovaného reklamního obsahu a vybízí účastníky k zamyšlení se nad tím, kde jsou jeho hranice a kde je chceme míz.

Workshopy jsou nabízeny zdarma s nutností rezervace (viz výše). Program se odehraje v prostorách Petrohradská kolektiv.

Pro aktuální informace sledujte FB událost.

 

 Proběhlé akce: