> texty

» Kontakty

Po pěti letech přátelské spolupráce s prostorem PRÁM (dříve Trafo Studio) se na podzim 2016 projekt Fresh Eye přestěhoval do nového působiště v uměleckém prostoru Petrohradská kolektiv. Kreativní kulturní platforma sídlí pouze pár minut pěšky chůze od tramvajové zastávky Bohemians (6, 7, 24) v pražských Vršovicích. Pro více informací o projektu kontaktujte: info@fresh-eye.cz

Oficiální kontakt:

Spolek pro studium vizuální kultury z.s., V Malém háji 353, 250 70 Odolena Voda IČO 05389062

Potřebujete se dozvědět více informací o zpracování osobních údajů v rámci Spolku pro studium vizuální kultury? Čtěte zde.

 

Andrea Průchová Hrůzová

zakladatelka a koordinátorka projektu andrea@fresh-eye.cz

předsedkyně spolku od roku 2016

Andrea je zakladatelkou projektu Fresh Eye. Doktorský titul získala na katedře sociologie FSV UK. Jako výzkumníce spolupracuje s Národním filmovým archivem, Univerzitou Karlovou a Ústavem pro studium totalitních režimů. Vyučuje vizuální teorii na FSV UK, Scholastice a Prague College. Do českého jazyka přeložila publikace “Způsoby vidění” Johna Bergera, “Teorii obrazu” W. J. T. Mitchella a “Jak vidět svět” Nicholase Mirzoeffa. Zájem o oblast vizuálních studií rozvíjí dlouhodobou publikační a přednáškovou činností i prostřednictvím zahraničních výzkumů (Fulbright Fellowship, Georg Eckert Institute, Visual Studies Workshop).


 Štěpán Pudlák

PR a média stepan@fresh-eye.cz

člen spolku od roku 2016

Doktorský titul získal v oblasti sémiotiky. Věnuje se filosofii médií a diskursu a sémiotice duševních poruch.  Pracuje na volné noze jako mediální analytik.


Michal Svatý

web a design michal@fresh-eye.cz

člen spolku od roku 2016

 

 

 

 

 

 

 


 

 

Pavla Rousková

online knihovna

členka spolku od roku 2018

Studentka Teorie a dějin moderního a současného umění na UMPRUM se v rámci projektu Fresh Eye stará o sekci textů, která má v první řadě podporovat sebepojetí čtenářů coby intelektuálně zvídavých jedinců a naladit je na jednotlivé tematické večery.


anicka

Anna Dorňáková

produkce & PR

členka spolku od roku 2016

Vystudovala žurnalistiku na Univerzitě Karlově, kde se věnovala převážně vizuální komunikaci. V současnosti pracuje v Nadaci a Centru pro současné umění Praha jako produkční a příležitostná fotografka.

 

 

 

 

 

 

 

Výroční zpráva Fresh Eye 2016

Výroční zpráva Fresh Eye 2017

Výroční zpráva Fresh Eye 2018