Kontakty

Po pěti letech přátelské spolupráce s prostorem PRÁM (dříve Trafo Studio) se na podzim 2016 projekt Fresh Eye přestěhoval do nového působiště v uměleckém prostoru Petrohradská kolektiv. Kreativní kulturní platforma sídlí pouze pár minut pěšky chůze od tramvajové zastávky Bohemians (6, 7, 24) v pražských Vršovicích. Pro více informací o projektu kontaktujte: info@fresh-eye.cz

Oficiální kontakt:

Spolek pro studium vizuální kultury z.s., V Malém háji 353, 250 70 Odolena Voda IČO 05389062

 

Andrea Průchová

zakladatelka a koordinátorka projektu andrea@fresh-eye.cz

předsedkyně spolku od roku 2016

Andrea je zakladatelkou projektu Fresh Eye. V současné době dokončuje doktorský obor sociologie na FSV UK. V Národním filmovém archivu vede výzkumný projekt věnovaný dílu Laterny magiky a spolupracuje s Ústavem pro studium totalitních režimů. Vyučuje vizuální komunikaci na katedře žurnalistiky FSV UK a na uměleckých a komunikačních oborech  britské univerzity v Praze Prague College. Do českého jazyka přeložila “Způsoby vidění” Johna Bergera a “Teorii obrazu” W. J. T. Mitchella. Zájem o oblast vizuálních studií rozvíjí dlouhodobou publikační a přednáškovou činností i prostřednictvím zahraničních výzkumů (Fulbright Alumni).


 Štěpán Pudlák

PR a média stepan@fresh-eye.cz

člen spolku od roku 2016

Vystudoval obory Mediální studia a Elektronická kultura a sémiotika na Univerzitě Karlově. Věnuje se filosofii médií a diskursu. V současné době pracuje ve společnosti Scio.


Michal Svatý

web a design michal@fresh-eye.cz

člen spolku od roku 2016

 

 

 

 


Jan

Jan Vávra

online knihovna

člen spolku od roku 2016

Fascinaci shledává v ideologických (mediálních) aparátech a obzvláště způsobu, jakým se podílejí na konstrukci toho, kým si myslíme, že jsme. V rámci projektu Fresh Eye se stará o sekci textů, která má v první řadě podporovat sebepojetí čtenářů coby intelektuálně zvídavých jedinců a naladit je na jednotlivé tematické večery.

 

 


anicka

Anna Dorňáková

produkce & foto

členka spolku od roku 2016

Vystudovala žurnalistiku na Univerzitě Karlově, kde se věnovala převážně vizuální komunikaci. V současnosti pracuje v Nadaci a Centru pro současné umění Praha jako produkční a příležitostná fotografka.