Pro školy


Feskoly

Platforma Fresh Eye v současné době nabízí dva vzdělávací programy realizované ve spolupráci s Centrem dokumentárního filmu:

  • jednorázový workhop Základy vizuální komunikace (lze objednat přímo do školy)
  • přednáškový cyklus Re-klam-a (realizovaný v prostorách CDF)

ZÁKLADY VIZUÁLNÍ KOMUNIKACE

Jak lze rozumět obrazům každodenní kultury? Co nám sdělují reklamní billboardy, fotografie, politické kampaně a jak využíváme veřejný prostor?

Projekt Fresh Eye nabízí gymnáziím a středním školám externí přednášku formou pracovního workshopu, která pod odborným vedením srozumitelnou, zábavnou a interaktivní cestou seznamuje studenty s fenomény a proměnami současné vizuální kultury.

Obraz jako informační, komunikační, globální a umělecké médium zásadně ovlivňuje podobu světa, ve kterém žijeme. Workshop v rozsahu 90 minut zavede studenty do třech základních oblastí vizuální kultury: fotografie a její využití; reklama a její interpretace; veřejný prostor a jeho funkce.

 

Fe-spanelsko

Na praktických příkladech program rozvíjí diskuzi a prostřednictvím skupinové práce umožňuje vyzkoušet si, nakolik je obraz důležitým, komplexním a nezbytným prvkem současné společnosti.

Více informací o programu, včetně rozpisu jeho obsahu a informací o lektorech naleznete v přiloženém dokumentu.

V případě Vašeho zájmu o další informace a spolupráci kontaktujte Andreu Průchovou: andrea@fresh-eye.cz (737 804 449).

Přečtěte si recenzi workshopu z Dvořákova gymnázia v Kralupech nad Vltavou i rozhovor o významu vizuální gramotnosti na vzdělávacím portále EduIN.