Více o Fresh Eye

 


1feFresh Eye je cyklus přednášek o fenoménech vizuální kultury.
Dává prostor mladým teoretikům, žurnalistům, umělcům a kurátorům. Jako jediný dramaturgický koncept se v českém prostředí věnuje oboru vizuálních studií.

Fresh Eye existuje od října 2011. V Trafo Studiu/dnes PRÁMu, postindustriální budově bývalé tiskárny v pražských Vysočanech, nabízí zdarma pravidelný měsíční program zaměřený na vizuální populární kulturu. Zabývá se válečnou pornografií, kultem těla a reklamou, stejně tak jako vizuální antropologií, archivem a genderem.

2fe

Fresh Eye připravil za 4 roky existence 38 tematických večerů, představil 120 hostů a přivítal více než 1200 diváků.

Fresh Eye buduje obsáhlý video a foto archiv všech přednášek. Přes 80 záznamů nabízí zdarma na webových stránkách www.fresh-eye.cz a provozuje anglické stránky www.fresh-eye.org.

Fresh Eye již po dva roky pomáhá vysokoškolským studentům sdílet a prezentovat zájem o výzkum vizuální kultury prostřednictvím celorepublikové výzvy Jeden pohled nestačí, v rámci níž online publikuje seminární, bakalářské, magisterské a dizertační práce věnované studiu obrazu a vybrané studenty zve k jejich osobní prezentaci.

3fe

Fresh Eye nabízí vzdělávací program pro studenty středních škol, který zdarma seznamuje studenty s tématy a problémy populární vizuální kultury (novinářská fotografie, sociální sítě, reklama a veřejný prostor).

Kdo má Fresh Eye? Na přednáškách vystoupili např. Tomáš Mašín, Pavel Klusák, Kateřina Svatoňová, Václav Hájek, Lucie Česálková, Denis Ciporanov, Alžběta Jungrová, Petr Babák, Jaroslav Švelch, Pavel Kořínek a další.

Stáhnou leták v PDF

 

www.facebook.com/fresheye

http://vimeo.com/fresheyepraha