» Projekce CHRISTO: Chůze po vodě

Fresh Eye společně s distribuční společností Artcam Films a projektem ArtMap uvádí v české předpremiéře další z dokumentárních snímků cyklu Kulturní války, který se věnuje výjimečným hnutím, osobnostem a skupinám, jež tvořily podobu současné vizuální kultury v minulém století. Po projekcích pásma snímků VALIE EXPORT, dokumentech o Donně Haraway, Barbaře Rubin, Josephu Beuysovi, Yayoi Kusamě a labelu Blue Note Records představujeme domácímu publiku portrét světové ikony landartu CHRISTA nazvaný Chůze po vodě.

Film nabízí jedinečný, otevřený pohled do tvůrčí dílny nedávno zesnulého umělce, jehož neotřelé konceptuální instalace měnily tvář ikonických míst po celém světě. Christo je legendou konceptuálního umění i muž, pro kterého není žádný nápad nerealizovatelný a žádné dimenze příliš megalomanské. Slavné světové monumenty zabalil a umožnil nám spatřit je v úplně jiném kontextu. Všechny zásadní instalace realizoval s Jean-Claude, svou uměleckou partnerkou a manželkou, jejíž smrt v roce 2009 byla pro Christa natolik bolestnou událostí, že přerušil svou uměleckou činnost. Nákladný projekt Plovoucí mola se stal v roce 2016 náročným návratem zpět.

Dokument Andreje Paounova je pohledem za kulisy legendy jménem Christo, biografickým portrétem i zábavnou poklonou muži, jehož umanutost nerespektuje jakékoli hranice.

Lístky na projekci rezervujte a kupujte online prostřednictvím systému kina Světozor.

 

 Proběhlé akce: