» Obraz versus škola

19:00 – 19. 05. 2015
Hollar


Obraz je nevyhnutelně všudypřítomné médium. Obrat k vizuální komunikaci se zdá nezastavitelný a obavy o budoucí vývoj schopnosti člověka vnímat, poznávat a informace předávat narůstají. Apokalyptické vize izolovaných světů internautů, stád myslí uzavřených uvnitř technologických black boxů a nástupu generace, jež nedokáže přečíst delší novinový článek, se stávají populárním nástrojem ilustrace těchto obav. Na druhé straně však obraz představuje globálně sdílené médium, jež nám umožňuje rychle a efektivně komunikovat, rozvíjí nové formy percepce i kognitivních procesů a v neposlední řadě reprezentuje stále zásadnější model obrazu současné vědy a společnosti.

Jaké možnosti může nabídnout využití média obrazu ve vzdělávání? Jakých podob nabývala edukační funkce obrazové kultury v historii? A jak si vzdělávání rozumí s novými médii?

Program „Obraz versus škola“ vzniká ve spolupráci se spolkem Oživme Hollar. Výjimečně se uskuteční v otevřených prostorách budovy Fakulty sociálních věd UK Hollar.

O učení se obrazem, učení se obrazu a obrazech učení se promluví:

LUCIE ČESÁLKOVÁ, filmová historička (NFA, FF MUNI)

KAMIL ČINÁTL (FF UK)

JAROSLAV PINKAS (FF UK)

Sledujte program prostřednictvím FB události!

 Proběhlé akce: