» Image versus Digitalized Bodies

Digitalizace nezvratně vstoupila do našich životů a prostoupila naše tělo i kosti. Fenomén digitalizace je (nevědomě) součástí našich těl prostřednictvím všudypřítomných inovativních technologických řešení uplatňovaných v oblastech zdraví, krásy, spánku nebo stravování. Workshop cílí na kritickou a teoretickou, avšak tělesně zpřítomněnou reflexi změn, jimiž naše těla prochází v digitální éře. Během workshopu se obrátíme sami do sebe, budeme hledat osobní potřeby naplňované digitálními řešeními a uvažovat o kulturních rysech současných změn. Blíže se podíváme na možné osobní a společenské dopady těchto změn, jakými jsou možnosti kontroly nad naší vlastní i cizí budoucností, expanze našich těl do jiných těl a globalizace tělesné zkušenosti. Teoretický rámec workshopu nabídne fenomenologické pojetí tělesné zkušenosti a otevřenosti vůči světu Maurice Merleau-Pontyho, avšak sami účastníci se stanou tvůrci unikátní znalosti.

Kapacita workshopu je omezená, rezervace na pavla@fresh-eye.cz. Workshop proběhne v anglickém jazyce bez překladu.

Workshop se uskuteční v prostorách rektorátu Akademie múzických umění v Praze (AMU) v Hartigovském paláci, Malostranské náměstí 12 na Praze 1.

Sledujte FB událost programu.

Dominika Byczkowska-Owczarek je polská socioložka zabývající se zkoumáním tělesnosti a tělesného prožívání společenské reality. Působí na Univerzitě v Lodži, kde je odbornou asistentkou. V roce 2020 vyšla v polském jazyce její monografie věnovaná etnografickému bádání v nemocničním prostředí.

 Proběhlé akce: