» Laura Poitras: Všechna ta krása a zabíjení

Platforma Fresh Eye a projekt ArtMap přináší v rámci filmového cyklu Kulturní války českou předpremiéru filmu Všechna ta krása a zabíjení režisérky Laury Poitras. Projekce proběhne 13. června od 19.00 hodin v Edison Filmhub.

Dokumentární snímek pomocí soukromých rozhovorů, uměleckých děl, průlomových fotografií a vzácných záběrů skládá portrét umělkyně a aktivistky Nan Goldin a zobrazuje její osobní boj za to, aby rodina Sacklerových byla nucena nést odpovědnost za tzv. opiátovou krizi. 

Ve filmu se prolíná hluboce osobní rovina s rovinou politickou. Od aktivistických kampaní P.A.I.N. v renomovaných uměleckých institucích přes fotografie přátel a vrstevníků, po obrazové dílo „Balada o sexuální závislosti“ a legendární výstavu “Witness: Against Our Vanishing“ o AIDS z roku 1989 , kterou cenzurovala umělecká nadace NEA. Založením skupiny P.A.I.N. Goldin zamýšlela kompromitovat muzea, která přijímala finanční podporu rodiny Sacklerových, jejichž farmaceutická společnost Purdue Pharma vyvolala svým úspěšným lékem OxyContin opiátovou epidemii. 

Vstupenky je možné zakoupit na stránkách Edison Filmhub a v síti GoOut.
Projekce proběhne v anglickém jazyce s českými titulky a je přístupná divákům a divačkám od 18 let. 

Promítání filmu uvede projekce snímků české fotografky Libuše Jarcovjákové.Proběhlé akce: